Отново декларации от парламентарната трибуна, свързани с напрежението в политическия живот през последните дни.
Христо Иванов от "Демократична България" призова коалиционните партньори да успокоят страстите и да насочат вниманието си към решаването на важните въпроси. Напомни, че конфронтацията ще доведе до предсрочни парламентарни избори. Призова и опозицията за подкрепа за съдебната реформа.
Десислава Атанасова каза, че това може да стане само ако получат извинение за обидите, които са чули в последните месеци.
Костадин Костадинов от "Възраждане" призова за оставка на правителството, обвини ги в лъжа.
"Надявам се, че особено след една кратка почивка по Великденските празници, емоциите ще отстъпят, разумът ще се върне. Рискът да предизвикаме избори, които да бъдат спечелени от Путин, е нещо, което никой не може да си позволи да предизвика. Да нормализираме политическия живот в момента. Да не се отива към избори", каза Христо Иванов, председател на ПГ на ДБ.
"Преди няколко месеца вие отказвахте упорито дори и да говорите с нас. Когато ГЕРБ получи мандата, реакцията беше - статукво, мутри, Джипко Бибитков, и всичко останало. Дойде ли моментът, в който да осъзнаете, че в тази зала има една ПГ, излъчена от вота на българските избиратели. Искам да чуя как се отричате от всичко, което заявявахте в продължение на години", каза Десислава Атанасова, председател на ПГ на ГЕРБ-СДС.
"Нашето отечество е в опасност. Ръководено от немощно, безидейно, тежко зависимо и управленски напълно импотентно правителство. Ето защо е време за следното - нови избори, на които българският народ да се яви като на референдум за своето бъдеще", каза Костадин Костадинов, председател на ПГ на "Възраждане".
Счупен гръбнак отложи делото срещу единия от обвиняемите за катастрофата с автобус на „Челопешко шосе“
Очаква се затвореният заради свлачище участък от АМ "Струма" да бъде отворен до средата на другата седмица
Домакинството на "Евровизия": Кой ще бъде градът - домакин на песенния конкурс?
Премиерът: Никаква милост към нарушителите, които застрашават здравето и живота на гражданите
НАП започва проверка на шофьорите на колите от катастрофата на „Челопешко шосе“
Прокуратурата внесе искане за гледане на мерките на двамата шофьори, причинили катастрофата на "Челопешко шосе"