Американският президент Доналд Тръмп призова за ново споразумение за ограничаване на ядрените арсенали, след като в полунощ изтече договорът Нов СТАРТ.
В социалната си мрежа Тръмп го определи като "зле договорено от Съединените щати споразумение, което освен всичко останало, е грубо нарушавано".
Според Тръмп ядрените експерти трябва да работят върху нов, подобрен и модернизиран документ, който да е по-дълготраен.
В публикацията си американският президент не посочва кои държави трябва да участват в новия договор, но говорителката на Белия дом Карълайн Левит заяви пред журналисти, че дискусиите с Русия ще продължат.
Асоциацията на медиаторите в България се срещна с виетнамска правителствена делегация с цел обмяна на опит
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Земетресение с магнитуд 6,9 разлюля североизточното крайбрежие на Япония
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг